KAYA GRUBU

1980 YILI, KURULUŞ

KAYA, 1980 YILINDA İSTANBUL’UN TARİHİ SEMTLERİNDEN BİRİ OLAN KARAKÖY’DE, SABRİ KAYA TARAFINDAN KURULDU. KAYA’NIN, KURULUŞUNDAKİ İLK İŞ KOLU HALAT ÜRETİMİYDİ. 1980’Lİ YILLARIN SONLARINA DOĞRU DENİZ KUVVETLERİ , KARA VE HAVA KUVVETLERİNİN ÇOK YÜKSEK FİYATLARDA VE CİDDİ TONAJLARDA HALAT İTHAL ETTİĞİNİ TESPİT EDEN SABRİ KAYA, BİRÇOK HALATI TSK İLE BİRLİKTE YERLİLEŞTİREREK ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKILAR SAĞLAMIŞTIR.

90’LI YILLARIN SONUNDA TEKNİK VE TEKNOLOJİK HALATLARIN KAYA ROPES OLARAK DÜNYA’YA AÇILMASI İÇİN MARKALAŞMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞTIR. KAYA ROPES BUGÜN, KULLANDIĞI EN GELİŞMİŞ HAMMADDELER VE SAHİP OLDUĞU ÜRETİM TEKNOLOJİSİYLE, TÜRKİYE’DE YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ, DÜNYADA İSE TANINAN VE ARANAN BİR MARKADIR.

1996, KAYA SAFETY’NİN KURULUŞU

SABRİ KAYA, HALAT İMALATI İLE BAŞLAYAN BAŞARISIYLA BİRLİKTE 90’LI YILLARDA, ÖLÜMLÜ İŞ KAZALARININ ÇOĞUNUN YÜKSEKTE YAPILAN ÇALIŞMALAR ESNASINDA GERÇEKLEŞTİĞİNİ GÖREREK YENİ İŞ KOLUNUN HAZIRLIKLARINA BAŞLADI. BU AMAÇLA YÜKSEKTE YAPILAN ÇALIŞMALARIN GÜVEN İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞMESİNİ SAĞLAYACAK SİSTEMLER VE EKİPMANLAR TASARLAMAK VE ÜRETMEK AMACIYLA 1996 YILINDA KAYA SAFETY’İ KURDU. BU DÖNEMDE KAYA AİLESİNİN İKİNCİ NESLİ OLAN KEMAL KAYA, GÜLSEN KAYA VE ALİ KAYA DA GÖREVLERİNE BAŞLAMIŞLARDI. KAYA SAFETY KURULDUĞU 1996 YILINDAN 2006 YILINA KADAR, HEDEF SEKTÖRLERİMİZİN İHTİYACI OLAN ÜRÜN VE SİSTEMLERİN ÇALIŞMA ALANLARINDA DOĞRU KULLANILABİLMESİ İÇİN ON BİNLERCE KULLANICIYA EĞİTİMLER DÜZENLEDİ.

2006 YILI, KAYA TRAINING’İN KURULUŞU

YILLARCA FARKLI SEKTÖRLERE VE İŞ KOLLARINA ÖZEL DÜZENLENEN ‘YÜKSEKTE GÜVENLİ ÇALIŞMA VE KURTARMA EĞİTİMLERİ’ 2006 YILINDA KURULAN KAYA TRAINING ÇATISI ALTINDA TOPLANDI. BUGÜN KAYA TRAINING, GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE BÜYÜKLÜK, KAPSAM VE KAPASİTE OLARAK AVRUPA’NIN EN BÜYÜK YÜKSEKTE ÇALIŞMA SİMÜLASYON MERKEZLERİNDEN BİRİNE SAHİP OLUP, HER YIL ON BİNLERCE KURSİYERE EĞİTİM VERMEYE DEVAM EDİYOR.

2009 YILI, KAYA CONSULTING’İN KURULUŞU

KAYA SAFETY VE KAYA TRAINING’İN13 YILA VARAN SEKTÖREL DENEYİMLERİ 2009 YILINDA KAYA CONSULTING’İN KURULMASINI SAĞLADI. KAYA CONSULTING, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ALANINDA GÜVENLİ YÖNETİM METODLARI VE STRATEJİLERİ GELİŞTİREREK; SİSTEMİN ÖLÇÜLEBİLİR, DENETLENEBİLİR VE İZLENEBİLİR OLMASINI SAĞLAYARAK ÜLKEMİZDE VE HİZMET VERDİĞİ BİR ÇOK ÜLKEDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KÜLTÜRÜNÜNÜN YERLEŞMESİNE KATKI SAĞLAMAKTADIR.

KAYA TRAINING VE KAYA CONSULTING, BİRÇOK ENDÜSTRİNİN SİMÜLE EDİLEBİLDİĞİ 1. SINIF FİZİKSEL EĞİTİM OLANAKLARI SUNAN ALTYAPISIYLA, SAĞLIK, GÜVENLİK VE KURTARMAYA YÖNELİK ÖNLEMLERİN ALINMASI VE GÜVENLİ BİR ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLANMASI AMACI İLE İSG EĞİTİM,DANIŞMANLIK, DENETİM VE GÖZETİM FAALİYETLERİNDE LİDER OLMA ÖZELLİĞİNİ UZUN SÜREDİR KORUMAKTADIR.

Top