YENİ NESİL HALATLAR

DYNE K®; ÇELİKTEN DAHA GÜÇLÜ VE 8 KAT DAHA HAFİF!

KAYA ROPES, DSM DYNEEMA® FİRMASINDAN ALDIĞI ÜRETİCİ LİSANSI İLE BİRLİKTE 12 KOLLU VE DUBLE ÖRGÜLÜ DYNEEMA® HALAT ÜRETİMLERİNİ YAKLAŞIK 4 YILDIR SON TEKNOLOJİ MAKİNE PARKURU İLE FARKLI BİR ÇOK SEKTÖRE (YAT, SAVUNMA SANAYİ, ENDÜSTRİYEL, OFF-ROAD, MEDYA VS…) ÜRETİYOR.

KAYA ROPES, TİCARİ DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE RÖMORKOR ÇEKİ HALATI VE GEMİ BAĞLAMA HALATI OLARAK KULLANILAN YÜKSEK MUKAVEMETLİ, DÜŞÜK ESNEMELİ, HAFİF, DAHA GÜVENLİ ÇEKİ OPERASYONLARI VE GEMİLERİN HIZLI BAĞLANMASI GİBİ BİRÇOK PROFESYONEL ÖZELLİĞİ SAHİP OLAN YENİ NESİL PU KAPLAMALI DYNE K® HALATLARINI GEÇTİĞİMİZ AYLARDA PAZARA SUNDU. YENİ NESİL POLİÜRETAN (PU) KAPLAMA İLE ÜRÜNLERİN SÜRTÜNME DAYANIMI EN ÜST SEVİYEYE ÇEKİLİRKEN, ÜRÜN ÖMRÜ VE DAYANIKLILIĞI NEREDEYSE 2 KAT ARTTI.

DYNE K® HALAT, YÜKSEK MUKAVEMETLİ POLİETİLEN (DYNEEMA®) İPLİKLERDEN OLUŞMAKTADIR. HALATIN ÖZGÜL AĞIRLIĞI 0,97 KG/DM3 OLDUĞU İÇİN SUDA YÜZEBİLİR ÖZELLİKTEDİR.

DYNEEMA® FİBER; 30 YIL ÖNCE DSM (HOLLANDA) FİRMASI TARAFINDAN BULUNMUŞTUR. GEL-SPİNNİNG YÖNTEMİYLE ÜRETİLMİŞ OLAN DYNEEMA® İPLİKLER İNANILMAZ YUMUŞAK, MİNİMUM AĞIRLIKTA VE SON DERECE YÜKSEK MUKAVEMETE SAHİPTİR. DYNEEMA® İPLİKLER FARKLI TİPLERDE VE ÇEŞİTLİ APLİKASYONLARA UYGUN OLACAK ŞEKİLDE ÜRETİLMEKTEDİR.

BAŞLICA İPLİKLER VE ÖZELLİKLERİ;

SK75; ÇOK YÜKSEK MUKAVEMET VE ÇOK DÜŞÜK ESNEMELİ HALATLAR ÜRETİLMESİNE OLANAK SAĞLAR. SK78; SK75 İLE AYNI ÖZELLİKLERE SAHİP OLAN BU İPLİK, EK OLARAK DAHA GELİŞMİŞ SÜNME ÖZELLİĞİ SUNAR. (STATİK APLİKASYONLAR İÇİN UYGUNDUR.)

SK99; SK75/78’E GÖRE %20 DAHA YÜKSEK MUKAVEMETE SAHİP DÜNYANIN EN GÜÇLÜ İPLİĞİDİR. SÜNME ÖZELLİĞİ SK75 İPLİK İLE AYNIDIR. (ÇOK DÜŞÜK ÇAP VE ÇOK YÜKSEK MUKAVEMETE GEREKSİNİM DUYULAN ÖZEL APLİKASYONLARDA KULLANILIR.)

TİCARİ DENİZCİLİKTE ÖZELLİKLE DYNEEMA® HALATLARA OLAN TALEBİN ARTMASI VE KISA ZAMANDA TEDARİK EDİLEBİLME İSTEĞİNDEN DOLAYI MAKİNE YATIRIMLARINI BU YÖNE KAYDIRAN KAYA ROPES EN SON KAPLAMA TEKNOLOJİSİNE SAHİP DYNE K® ÜRÜNLERİNİ Ø72 MM ÇAPA KADAR, İSTENİLEN METRAJ VE RENKLERDE ÜRETEBİLMEKTEDİR.

HABERLER

Top