KAYA ROPES, KENDİ ALANINDA DÜNYADA İLK ÜÇTE

KENDİ ALANINDA DÜNYA ÇAPINDA İLK ÜÇ FİRMADAN BİRİ OLMA YOLUNDA İLERLEYEN KAYA ROPES, ASKERİ VE TİCARİ ALANDA YAPTIĞI ÜRETİMLERLE HIZLI BİR BÜYÜME İÇERİSİNE GİRDİ. ŞU SIRALAR BİR BUÇUK MİLYON EURO’LUK YURTDIŞI YATIRIMIYLA DİKKAT ÇEKEN KAYA ROPES’UN STRATEJİK İŞ BİRİMİ MÜDÜRÜ BURAK EMİN, “2013, 2014 VE 2015 YILINDA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR İLE 2016 YILINDA DA HİZMET VERDİĞİMİZ BİRÇOK SEKTÖRÜN HALAT İHTİYACINI KARŞILAMAYA DEVAM EDECEĞİZ. 2016 YILI TİCARET POLİTİKAMIZIN ANA HEDEFİ İHRACAT BAZLI BİR BÜYÜME VE ULUSLARARASI REKABET GÜCÜMÜZÜN ATMASINI SAĞLAMAK OLACAKTIR” DİYOR.

ÖNCELİKLE 2015 KAYA ROPES İÇİN NASIL GEÇTİ, 2016’DAN BEKLENTİLER NELER? GÜNDEMİNİZDEKİ YATIRIM VE PLANLARINIZ NELER?

UZUN YILLARDIR YÜKSEK MODÜLLÜ ASKERİ HALATLAR VE YAT-YELKEN HALATLARI ÜRETEN BİR FİRMAYIZ. GEÇTİĞİMİZ SENE SONUNDA GEMİ BAĞLAMA HALATLARI, TANK VE RÖMORKÖR ÇEKİ HALATLARI VE AMACA ÖZEL HALATLAR ÜRETEBİLMEK İÇİN İTALYA VE ALMANYA’DA YER ALAN ÜRETİCİLERDEN YENİ MAKİNELER ALARAK BİR BUÇUK MİLYON EURO’LUK YATIRIM YAPTIK. BÖYLECE SAVUNMA SANAYİSİNE YENİ ÜRÜNLER SUNMUŞ, TİCARİ DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE İSE ÜRETİCİ POZİSYONUNDA GİRİŞ YAPMIŞ OLDUK. 2013, 2014 VE 2015 YILINDA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR İLE 2016 YILINDA DA HİZMET VERDİĞİMİZ BİRÇOK SEKTÖRÜN HALAT İHTİYACINI KARŞILAMAYA DEVAM EDECEĞİZ. 2016 YILI TİCARET POLİTİKAMIZIN ANA HEDEFİ İHRACAT BAZLI BİR BÜYÜME VE ULUSLARARASI REKABET GÜCÜMÜZÜN ATMASINI SAĞLAMAK OLACAKTIR. BUGÜN BİR TÜRK MARKASI OLARAK ABD, FRANSA, İNGİLTERE, KANADA, LİBYA VE RUSYA’DAN TUTUN DA DÜNYANIN OLDUKÇA GENİŞ BİR COĞRAFYASINA İHRACAT GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. HOBİ DENİZCİLİKTE TÜRKİYE PAZAR PAYININ %75’İNE SAHİBİZ. 2016 YILINDA DA YAPTIĞIMIZ MAKİNE, İSTİHDAM VE AR-GE YATIRIMLARIYLA PAZAR PAYIMIZI TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ.

KAYA GRUBU BÜNYESİNDE YER ALAN KAYA ROPES’UN HİZMET KAPSAMI NEDİR? ŞİRKETİNİZİN AR-GE VE İNOVASYONA YAKLAŞIMI NASIL?

KAYA ROPES, CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİN AMAÇLANDIĞI HER ALANDA, KONUM VE ŞARTLARA UYGUN TEKNİK ÖZELLİKLERDE, STANDART VE KONUYA ÖZEL, ULUSLARARASI SERTİFİKASYONA SAHİP, ÇEŞİTLİ KONSTRÜKSİYONDA VE HAMMADDEDEN, HER TİPTE HALATIN ÜRETİMİNİ YAPMAKTADIR. KAYA ROPES, GELİŞMİŞ HAMMADDELER VE ÜRETİM TEKNOLOJİSİYLE ÜRETTİĞİ TEKNOLOJİK HALATLARLA TÜRKİYE’DE YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ, DÜNYADA İSE TANINAN VE ARANAN BİR MARKA HALİNE GELMİŞTİR. DÜNYA ÇAPINDA GELİŞMİŞ MAKİNE PARKURUYLA BİRÇOK FARKLI SEKTÖRE HİZMET VERMEKTE OLAN KAYA ROPES’UN ÜRÜN GAMINDA HOBİ DENİZCİLİK HALATLARI (YARIŞ, GEZİ TEKNESİ, DİNGİ, YAT BAĞLAMA, YELKEN YAPIM, SU SPORLARI) TİCARİ DENİZCİLİK HALATLARI (GEMİ BAĞLAMA, RÖMORKÖR, BALIKÇILIK) ASKERİ OPERASYON HALATLARI, DAĞCILIK, KURTARMA, SİVİL SAVUNMA, İŞ GÜVENLİĞİ VE ÖZEL AMAÇLI HALATLAR ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİPTİR. KAYA ROPES AR-GE VE İNOVASYON ÇALIŞMALARI İLE AKIL TERİNE YAPTIĞI YATIRIMLARLA FARK YARATMAYI HEDEFLEYEN BİR ŞİRKETTİR. KAYA ROPES, SEKTÖRÜNDE DÜNYANIN SAYILI ŞİRKETLERİ ARASINDA İLK ÜÇTE YER ALMA VİZYONUNUN GERÇEKLEŞMESİNİ HIZLANDIRACAK, MÜŞTERİLERİNİN HAYATINI DEĞİŞTİRECEK, KURUM VE ÜLKE STRATEJİLERİYLE UYUMLU VE BU STRATEJİLER ÜZERİNE ETKİSİ OLABİLECEK FİKİRLERİ ARAŞTIRIP VE GELİŞTİRMEKTEDİR.

TEKNİK VE TEKNOLOJİK HALAT İMALATINDA KULLANDIĞINIZ İPLİK HAMMADDESİ VE MAKİNE PARKURUNUZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

HALATLARIMIZDA LİSANSLI ÜRETİCİSİ OLDUĞUMUZ, SEKTÖRÜNDE DÜNYA LİDERİ DSM DYNEEMA®’NIN İPLİKLERİNİ KULLANIYORUZ. YILLIK ÜRETİM KAPASİTEMİZ 2 BUÇUK MİLYON METREDİR. GEÇEN SENE VE BU SENE YAPTIĞIMIZ CİDDİ YATIRIMLARLA, BUGÜN ARTIK MAKİNE PARKURUMUZU GEREK ÜRETİM KAPASİTESİ GEREKSE KALİTE AÇISINDAN, DÜNYANIN ÖNDE GELEN MARKALARIYLA BOY ÖLÇÜŞEBİLECEK SEVİYEYE GETİRDİK. ÇAĞIMIZIN KONUSUNDA EN YÜKSEK TEKNOLOJİSİNE SAHİP ALMAN MARKASI “HERZOG MACHİNE” İLE HALATLARIMIZI ÜRETİYORUZ. ÜRETİM YAPTIĞIMIZ BAŞLICA KONSTRÜKSİYONLAR “3,4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 32, 36, 40 VE 48 KOLLU OLUP İSTENİLEN FORM, ÇEŞİTLİLİK, RENK VE DESENDE BU ÜRETİMLERİ GERÇEKLEŞTİREBİLİYORUZ. AYRICA ÖZEL APLİKASYONLAR DA KULLANILMASI İÇİN ÇELİK BİR TELİN ÜZERİNE DE 3+1, 4+1, 5+1 VE 6+1 KONSTRÜKSİYON DA HALATLAR ÖREBİLİYORUZ.

TİCARİ DENİZCİLİKTEKİ FAALİYETLERİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

TÜRKİYE’DE YER ALAN BİR ÇOK LİMAN, RÖMORKÖR ÜRETİCİSİ VE RÖMORKÖR HİZMETİ VEREN FİRMALARIN DYNEEMA®’DAN İMAL EDİLEN ÇEKİ (TOWİNG) HALATLARINI ÜRETİYORUZ. AYRICA TUZLA BÖLGESİ’NDE FAALİYET GÖSTEREN BİRÇOK TERSANENİN DE ÖRNEĞİN DEARSAN TERSANESİ, ANADOLU SHİPYARD, RMK, YONCA ONUK, SANMAR SHİPYARD, İSTANBUL SHİPYARD VS… GİBİ ÖNDE GELEN FİRMALARLA ÖZEL HALAT İMALATLARINI DA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. SON DÖRT YILDIR YALOVA BÖLGESİ’NDE FAALİYET GÖSTEREN VE HEM KIYI EMNİYETİ, HEM DE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI VB. KURULUŞLAR VE FİRMALAR İÇİN BOT VE GEMİ ÜRETİMİ YAPAN FİRMALARLA DA ÇALIŞIYORUZ.

SAVUNMA SANAYİ TARAFINDAKİ FAALİYETLERİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ İLE OLAN TEMASIMIZ YAKLAŞIK 20 YIL ÖNCESİNE DAYANIYOR. TÜRK DENİZ KUVVETLERİ’NİN DAHA ÖNCEKİ YILLARDA, FIRKATEYNLERİN BAĞLAMA HALATLARI ÇOK YÜKSEK FİYATLARA YURTDIŞINDAN ARACI FİRMALAR TARAFINDAN İTHAL EDİLİYORMUŞ. 1990’LI YILLARIN SONLARINDA DENİZ KUVVETLERİNDEN GELEN TALEP DOĞRULTUSUNDA BU HALATLAR İNCELENMİŞ, İMALATINDA KULLANILAN İPLİKLER KONTROL EDİLMİŞ, TESTLER YAPILMIŞ VE SONUÇ OLARAK BAĞLAMA HALATLARININ TÜRKİYE’DE YAPILABİLECEĞİ SONUCUNA ULAŞILMIŞ. ARDINDAN, BAĞLAMA HALATLARINA YÖNELİK İHALELERE GİRİLMİŞ VE BU İHALELER ALINARAK ÇOK DAHA İYİ FİYATLARA VE AYNI KALİTEDE HALATLAR ÜRETİLEREK DENİZ KUVVETLERİNE TESLİM EDİLMİŞTİR. BAHSİ GEÇEN HALATLAR GENELDE 3 KOLLU POLYAMİD HAMMADDEDEN ÜRETİLEN BAĞLAMA HALATLARIDIR. BU HALATLARIN ÇAPLARI 4 MM’DEN BAŞLAR VE YAKLAŞIK 64 MM’YE KADAR TALEP EDİLMEKTEDİR. SON YILLARDA İSE TÜRKİYE’DE ÖZEL PROJELER İLE KARŞILAŞMAYA BAŞLIYORUZ. FNSS, OTOKAR, ASELSAN VE TAI GİBİ FİRMALARCA YÜRÜTÜLEN ASKERİ PROJELERDE GÖREV ALIYORUZ. ÖRNEĞİN, FNSS’İN MALEZYA ORDUSU’NA VERDİĞİ AV8 ZIRHLI MUHAREBE ARAÇLARI ZMA’NIN HALATLARINI İMAL EDİYORUZ. BUNUN DIŞINDA ASELSAN’IN BAZI PROJELERİNDE BİZİM DYNEEMA® İPLİKTEN İMAL EDİLEN HALATLARIMIZ KULLANILIYOR. TAI’YE İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINI TUTAN HALATLAR VERİYORUZ. OTOKAR’IN ALTAY AMT PROJESİ’NDE DE VARIZ. DOLAYISIYLA SADECE TSK İLE DEĞİL, TSK’YA MALZEME YAPAN, ARAÇ YAPAN FİRMALARLA DA ÇALIŞIYORUZ. ASKERİYEDE CİDDİ BİR İŞ POTANSİYELİ VAR. KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI’NIN KULLANDIĞI STATİK HALATLAR VE TIRMANIŞ HALATLARI GİBİ HALATLAR İLE HAVA KUVVETLERİ’NİN KULLANDIĞI HELİKOPTERDEN İNİŞ HALATLARINI DA ÜRETİYORUZ. TÜRKİYE DIŞINDA GEÇMİŞTE İRAN VE IRAK GİBİ BİRÇOK ÜLKE ORDUSUNA DA HELİKOPTER İNİŞ HALATLARI VE BAĞLAMA VS. HALATLARI VERDİK. DOLAYISIYLA SAVUNMA SEKTÖRÜNE YÖNELİK HALAT ÜRETİMİMİZ CİDDİ ŞEKİLDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR. BU SEKTÖRE OLAN SATIŞLARIMIZIN KATLANARAK ARTMASINDAN VE ASKERİ PROJELERİN HER GEÇEN GÜN YOĞUNLAŞMASINDAN DOLAYI KAYA DEFENCE BİRİMİMİZİ KURMA KARARI ALDIK.

KAYA DEFENCE, HANGİ ALANLARA ODAKLANACAK VE NE GİBİ ÜRETİMLER GERÇEKLEŞTİRECEK?

DENİZ KUVVETLERİ’NİN KULLANDIĞI HALATLARDAN, KARA KUVVETLERİ’NİN KULLANDIĞI HALATLARA, HAVA KUVVETLERİ’NİN KULLANDIĞI İNİŞ HALATLARINA KADAR GENİŞ BİR YELPAZEDEKİ HALATLARA VE KURTARMA MALZEMELERİNE ODAKLANACAK. BUNUN DIŞINDA YİNE KAYA DEFENCE’İN İÇERİSİNDE, ÖZEL OLARAK YAPTIĞIMIZ GÜVENLİK MALZEMELERİ, SEDYELER, HELİKOPTER AĞLARI VS. GİBİ TEKNİK ÜRÜNLER DE OLACAK. KAYA DEFENCE 2016 YILI İÇERİSİNDE KURULACAK. KATALOG ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI. BU İŞİN BİR SBU (STRATEJİK İŞ ÜNİTESİ) MÜDÜRÜ VE KENDİ AR-GE EKİBİ OLACAK. KAYA DEFENCE YİNE ANA BİNAMIZ İÇİNDE FAALİYET GÖSTERECEK.

ÜRETİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ HALATLARIN KALİTE KONTROLÜNÜ SİZ Mİ YAPIYORSUNUZ?

BÜTÜN HALATLAR ISO 2307’YE GÖRE BÜNYEMİZDE TEST EDİLİYOR. İLGİLİ STANDARDIN GEREKTİRDİĞİ ŞEKİLDE TESTLERİMİZİ YAPIYORUZ VE SERTİFİKALAR DA BU SONUÇLARA GÖRE KALİTE BİRİMİMİZ TARAFINDAN HAZIRLANIYOR.

HABERLER

Top